Nowa firma

Jesteś tu: PORADY

Podczas planowania i organizowania pracy w nowej firmie bardzo ważna jest optymalizacja kosztów finansowych ponoszonych na uruchomienie i prowadzenie działalności. Od 1 stycznia 2013 roku zwiększyła się ilość czynników, które należy brać pod uwagę przy planowaniu działalności małych i średnich firm:

  • "mały podatnik" powinien zastanowić się nad możliwością rozliczania podatku VAT "metodą kasową",
  • osoby fizyczne niebędące małymi podatnikami rozliczającymi się metodą kasową, ze względu na zmniejszanie się różnic pomiędzy pełną a uproszczoną ewidencją, biorąc pod uwagę profil swojej działalności i korzyści płynące z pełnej księgowości, mogą zastanowić się nad wyborem tej metodą prowadzenia ewidencji;
  • nowe przepisy podatkowe, które weszły w życie od 1 stycznia 2013 mogą zwiększyć obciążenie niektórych firm, ważne jest odpowiednie przygotowanie firmy, tak aby w pełni zautomatyzować wszystkie operacje;
  • jeżeli obsługę księgową prowadzi biuro rachunkowe, system finansowo - księgowy biura powinien być w pełni zintegrowany z systemem firmy i musi umożliwiać przeprowadzanie automatycznych korekt kosztów podatkowych, korekt podatku VAT, zgodnie z nowymi przepisami.

Warszawskie biuro rachunkowe Enigma świadczy usługi z zakresu obsługi księgowej firm małych i średnich. W przeciwieństwie do wielu innych firm, oferujemy elastyczny model współpracy, który dostosujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

PYTANIE DO EKSPERTA

Biuro Rachunkowe Warszawa Piotr Jeżewski

PIOTR JEŻEWSKI

szef produkcji programów 
FINANSOWO KSIĘGOWYCH
Projekt i realizacja strony www ADNET POLSKA
 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies.